Wiadomości: Marvel na NYCC '17: dzień trzeci i czwarty

Marvel na NYCC '17: dzień trzeci i czwarty

2017-10-09 21:49:07 - Rodzyn

Im bliżej końca imprezy, tym mniej ciekawych informacji płynęło ze strony Domu Pomysłów. Znałazło się jednak miejsce na zapowiedź m.in. współpracy z muzykiem The Weeknd.

W przyszłym roku Marvel we współpracy z The Weeknd rozpocznie wydawanie serii Starboy, opowiadającej o tytułowej postaci, która była również obecna na płycie artysty o tym samym tytule. Szczegóły nie są na razie znane. Nie jest to pierwsza taka inicjatywa, jaką na przyszły rok zapowiedziało wydawnictwo: w przyszłym roku we współpracy z Black Eyed Peas wydadzą Masters of the Sun.


Zapowiedziano one-shot Inhumans: Judgement Day, komiks który zamknie obecną erę w historii tych postaci, zapoczątkowaną innym one-shotem Inhumans Prime. Al Ewing, który będzie autorem komiksu, połączy tu losy postaci z serii Royals i Black Bolt, by wspólnie zmierzyły się z rasą Progenitors. Ewing nazywa ten komiks swoim Hunger Dogs - był to komiks, którym Jack Kirby zamknął pewną erę w historii stworzonych przez siebie New Gods. Historia będzie mieć więc spore konsekwencje, choć nie wiadomo jeszcze, czy dotknie też innych Inhumans, aktualnie występująych na łamach Secret Warriors. Data premiery komiksu nie jest jeszcze znana.

Nie Marvel, a IDW zajmie się stworzeniem komiksu o Big Hero 6, nawiązującym do popularnej animacji Disneya opartej na bohaterach Domu Pomysłów. Informacja może dziwić, jednak jest to ciąg dalszy współpracy Disneya i IDW, które tworzy dla nich różne komiksy skierowane do młodszych czytelników, zaczynając na serii powiązanej z DuckTales, a kończąc na komiksach ze świata Star Wars.

Marvel kontynuuje wydawanie oryginalnych powieści opowiadających nowe przygody znanych bohaterów. Do Squirrel Girl, Milesa Moralesa i Black Widow dołączy Black Panther i Runaways. Autorem Black Panther: The Young Prince będzie Ronald L. Smith, a Runaways napisze Christopher Golden. Pierwsza z książek opowiadać będzie o młodym T'Challi, który zostaje wysłany do Stanów by tam się uczyć, próbując również swych sił w roli superbohatera. Druga powieść będzie opowiadać przygody drużyny uciekinierów rozgrywające się tuż po runie autorstwa Briana K. Vaughana. Pojawią się tam naśladowcy Pride, z którymi młodzi nastolatkowie również będą musieli się zmierzyć. Obie książki zadebiutują w styczniu przyszłego roku.


Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2018 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.