Wiadomości: Marvel Legacy: Al Ewing opowiada o Royals i U.S.Avengers

Marvel Legacy: Al Ewing opowiada o Royals i U.S.Avengers

2017-07-15 10:48:03 - Rodzyn - źródło: Różne

W dwóch udzielonych wywiadach dotyczących dwóch swoich serii, Al Ewing zdradził zdecydowanie więcej szczegółów o ich przyszłości, niż zrobili to twórcy innych tytułów.


Seria Royals wchodzi w nowy rozdział, gdy jej bohaterom przyjdzie zmierzyć się z bardzo ważnym pytaniem: jeżeli ich rasę stworzyli Kree, to kto stworzył Kree? Odpowiedzią jest tajemnicza rasa Progenitors, którzy pojawiali się w zapowiedziach serii od początku, lecz dopiero teraz poznamy ich dokładną historię. Dodatkowo Rodzina Królewska pod wodzą Black Bolta i Medusy będzie kontynowała poszukiwanie Prima Materia, oryginalnego Terrigenu. Jednak nawet gdy odnajdą to, czego szukali, będą musieli zmierzyć się ze swoimi stwórcami. Na łamach serii pojawi się także dawno niewidziana na łamach komiksów Marvela rasa. Dużą rolę w całej historii będzie miał również do odegrania Maximus, którego wątek jest po części rozwinięciem tego, co działo się z nim za czasów scenarzysty Charlesa Soule'a w serii Uncanny Inhumans.

Ewing potwierdził też, że spełni się przepowiednia z początku serii, gdy bohaterowie opuszczali Ziemię. Powiedziano wtedy, że jedna osoba z siódemki bohaterów zginie i nie wróci do domu. Według zapowiedzi, to Medusa zacznie umierać na łamach kolejnych numerów, jednak nie oznacza to, że to ona ostatecznie nie wróci na Ziemię.

Nową historię z Ewingiem współtworzy Javier Rodriguez, który jest także odpowiedzialny za design nowych przeciwników Inhumans.
Natomiast U.S.Avengers w ramach Marvel Legacy odniosą się do dziedzictwa kompletnie innych komiksów. W wywiadze Al Ewing wymienia Archie Comics jako jedne ze swoich inspiracji, czego dowodem jest poniższa okładka. Wraz z regularnym artystą serii Paco Mediną będą czerpali z wielu źródeł, opowiadając o poszukiwaniach przez bohaterów drużyny zagionionego, ale też uznawanego za zmarłego Cannonballa. Ewing wskazał także na JLI jako przykład dobrego zrównoważenia dramatu i komedii, i zaznaczył, że wiele się dzięki lekturze tamtej serii nauczył i będzie starał się przekazać coś podobnego w U.S.Avengers.

Jeżeli chodzi o postać Cannonballa, to w nowej historii Sam będzie musiał pokazać swój charakter i okazać współczucie, zobaczymy więc go z jego jak najlepszej strony. W przyszłości, czytelnicy serii mogą spodziewać się czegoś powiązanego z HYDRĄ, zmiany status quo dla kilku bohaterów, całkiem nowego lidera A.I.M., podróży w głąb przestrzeni kosmicznej, odnalezienia amerykańskiej dzielnicy lata świetlne od Ziemi czy też okropnego sekretu Bugface Browna, oraz wiele, wiele więcej. Ewing zapewnia, że czytelnicy na pewno nie będą się nudzili w trakcie lektury.


Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2018 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.