Wiadomości: Marvel ogłasza numerację tytułów "Legacy"

Marvel ogłasza numerację tytułów "Legacy"

2017-07-01 16:34:51 - Rodzyn - źródło: cbr.com

Po serii okładek zapowiadających inicjatywę "Legacy", Marvel ogłosił konkretną listę tytułów, które pozostaną przy swojej numeracji, a których numery zostaną zsumowane, by zyskać wielką liczbę na okładce. Dostaliśmy też konkretne tytuły historii, które wystartują na jesień w tych seriach.

Największą liczbę znajdziemy na okładce Amazing Spider-Man i będzie to #789. Scenarzystą serii pozostanie Dan Slott, o czym informował na swoim Twitterze i jest to wciąż jeden z niewielu potwierdzonych twórców. Nim seria dobije do #800, znajdziemy tam historię Fall of Parker. Choć wystartował dość niedawno, również Peter Parker: Spectacular Spider-Man zmieni swoją numerację i otrzyma #297, więc dość szybko będzie świętował okrągłą liczbę. Także Spider-Man o przygodach Milesa Moralesa doczeka się zmian, mamy tu więc zsumowane wszystkie numery z Ultimate Pająkiem i wychodzi nam #234. O Venomie nie trzeba chyba wspominać, gdyż jako pierwszy zmienił niedawno swoją numerację i aktualnie będą wydawane numery powyżej #150. Pozostałe pajęcze tytuły bez zmian: Amazing Spider-Man: Renew Your Vows, Spider-Gwen i Ben Reilly: Scarlet Spider pozostają z aktualną numeracją, choć miałyby możliwość zsumowania.

Okrągłą liczbę znajdziemy za to na okładce Mighty Thor. Będzie to #700 i numer ten rozpocznie historię Death of Mighty Thor, silnie promowaną przy wcześniejszych zapowiedziach i nic dziwnego, bo jest to prawdopodobnie najważniejsza i najistotniejsza z tego wszystkiego informacja. Avengers (#672) rozpocznie crossover z serią Champions (#12) pod tytułem Worlds Collide i można przypuszczać, że scenarzystą obu pozostanie Mark Waid. Riri Williams rozpocznie Search for Tony Stark na łamach Invincible Iron Man (#593), być może w okrągłym #600 powróci oryginalny Iron Man. Jak już ostatnio wspominaliśmy, znikną serie Hulk i Totally Awesome Hulk, a zastąpią je She-Hulk (#159) i Incredible Hulk (#709), gdzie rozpocznie się historia Return to Planet Hulk. Zsumowanie nastąpi także przy seriach takich jak Daredevil (#595), Captain Marvel (#125), Black Panther (#166), Despicable Deadpool (#287), Doctor Strange (#381), Iron Fist (#73) i Luke Cage (#166), Punisher (#218), Guardians of the Galaxy (#146) i Moon Knight (#188). 

Wśród mutantów praktycznie bez zmian. X-Men: Gold i X-Men: Blue kontynuują numerację, z którą zaczęły wychodzić i w trzynastych numerach tych serii znajdziemy crossover pod tytułem Mojo Worldwide. Podobnie Iceman, Jean Grey, Old Man Logan, Weapon X i Astonishing X-Men, choć te trzy ostatnie mogły spokojnie zsumować dawne zeszyty. 25. numer świętować będzie All-New Wolverine w historii, w której pojawi się Daken. Zmiany numeracji nastąpią tylko w dwóch mutancich tytułach: Generation X (#85) i Cable (#150)
 
Żadne zmiany nie spotykają tytułów, które wcześniej nie istniały, czyli: America (#8), Black Bolt (#8), U.S.Avengers (#11), Unbelievable Gwenpool (#21), Royals (#9) i Moon Girl & Devil Dinosaur (#25). Mogły mieć zsumowane, ale nie otrzymały takich cyfr serie: Secret Warriors (#8), Monsters Unleashed (#7), Unbeatable Squirrel Girl (#27), Thanos (#13), Ms. Marvel (#25), Uncanny Avengers (#28), Defenders (#6), Jessica Jones (#13) i Hawkeye (#13). Te cztery ostatnie chyba najbardziej dziwią, gdyż miałyby dzięki temu imponujące liczby na okładkach - choć przy Defenders można usprawiedliwiać się faktem, że mamy tu kompletnie inny zespół, niż oryginalnie. Trzeba wspomnieć też o nowościach z #1 na okładce, czyli Falcon, Spirits of Vengence i Marvel Two-In-One, których szczegółów dalej nie poznaliśmy.

Wśród tytułów brakuje chociażby Runaways, które wystartuje we wrześniu, ale ciężko wypatrywać w tym kasacji tytułu. Co innego jednak w przypadku innych serii: brakuje np. Ultimates, którzy zyskali setny numer w niedawnych zapowiedziach, Brakuje także serii takich jak Rocket, I am Groot, Occupy Avengers, Nick Fury, Infamous Iron Man i Unstoppable Wasp, i tutaj należy wypatrywać ich końca.  

Dodatkowo poznaliśmy szczegóły Marvel Legacy #1, coś, co wydaje się być odpowiedzią na one-shot DC Rebirth. Poznamy tutaj Avengers sprzed miliona lat przed naszą erą, a sama historia będzie zawierała nawiązania do wielu postaci, ktoś powróci zza grobu, powroty innych zostaną dopiero zapowiedziane. Dużo szokujących wydarzeń, twistów i easter eggów. Podobno to dobry wstęp przed sięgnięciem po jakąkolwiek z 53 serii inicjatywy Legacy. Całość autorstwa Jasona Aarona i Esada Ribica.

Dziwi dobór tytułów i pewien brak konsekwencji w działaniach Marvela, a samo Legacy raczej nie wpłynie na rynek tak jak Rebirth u konkurencji. Można spodziewać się dalszych informacji, ale wiele one na pewno nie zmienią, a twórcy większości tytułów, podobnie jak ich numeracja, pozostanie bez zmian wobec tego co mamy obecnie. Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2018 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.