Avalon » Archiwum » Styczeń 2019

Archiwum wiadomości: Styczeń 2019

Recenzja komiksu - Captain Marvel (2019) #1

2019-01-16 22:22:51 - Rodzyn

Nowy rok, nowa seria o Captain Marvel. Tuż przed tegoroczną premierą swojego solowego filmu, Carol Danvers rozpoczyna także nową przygodę na kartach komiksu o swoich przygodach. Czy gdy u sterów siada Kelly Thompson, może być lepiej niż w ostatnich latach? 

Avalony 2018 - Nominacje

2019-01-16 20:35:37 - Redakcja

[AKTUALIZACJA] Przypominamy, że głosowanie trwa tylko do jutra do północy!

Po raz kolejny Avalon przystępuje do wybrania tego, co było najlepsze w ubiegłym roku. Tym razem po raz pierwszy głosowanie przebiegać będzie na naszym Facebooku. Zapraszamy do głosowania na nominowanych w trzynastu kategoriach, zarówno komiksowych jak i ekranowych i wyłonienia najlepszych z najlepszych roku 2018. Swoje głosy możecie zostawiać w komentarzach pod zdjęciami odpowiednich kategorii. Głosowanie trwa do północy 17 stycznia. Zapraszamy Was także do dyskusji na temat nominowanych tytułów, twórców i postaci.

Komiksy Wychodzące - 16.01.2019

2019-01-15 17:42:54 - Rodzyn

W tym tygodniu Black Widow powraca w nowej solowej serii, Namor zagości w aż dwóch nowych tytułach: Invaders i Marvel Comics Presents. Natomiast na łamach Uncanny X-Men #10 zakończy się historia Disassembled.

Komentarze:

czytaj dalej...

Komentarz do Amazing Spider-Man #11 i 12

2019-01-14 22:24:27 - Redakcja

W grudniu zeszłego roku ukazały się dwa numery serii Amazing Spider-Man, w których u boku Pająka pojawił się J. Jonah Jameson. Jak wygląda ich relacja od kiedy ten drugi poznał sekretną tożsamość Petera? Jaki plan ma Kingpin? I kto jeszcze czai się w cieniu, chcąc zemścić się na Jamesonie? Sprawdzcie w naszych dwugłosach redakcyjnych i zobaczcie, czy seria warta jest lektury.

Hammerzeit Podcast - H#110: Spider-Man Uniwersum i Złote Trzonki 2019

2019-01-13 21:40:38 - Hammerzeit - źródło: hammerzeit.pl

Filip i Hubert, czyli my, zapraszamy Was na nowy odcinek podcastu Hammerzeit. Rok 2019 zaczynamy od spoilerowego omówienia jednej z najmilszych niespodzianek ostatnich miesięcy. Chodzi oczywiście o animowane cudo pod tytułem Spider-Man: Uniwersum. A jeśli będzie Wam mało gadania o pajączku, to zapraszamy też do wysłuchania naszego krótkiego komentarza na temat Złotych Globów i spektakularnego finału odcinka, w którym rozdajemy nasze własne nagrody - Złote Trzonki. Życzymy dobrego roku i miłych wrażeń.

Komentarze:

czytaj dalej...

Recenzja komiksu - Avengers: Czas się kończy, tomy 3 i 4

2019-01-13 21:22:56 - Krzycer

Zanim podejmiemy się oceny Tajnych Wojen i wydanych na polskim rynku tie-inów, pora podsumować prowadzące do nich wydarzenia rozgrywające się na łamach dwóch tomów Avengers: Czas się kończy

Zapowiedzi Mucha Comics i Non Stop Comics na pierwszą połowę 2019 roku

2019-01-13 17:24:02 - Rodzyn - źródło: Mucha Comics FB, Booklips.pl

Mucha Comics z początkiem roku ujawniło swoje plany na pierwsze sześć miesięcy roku. Nie zabrakło tam miejsca dla paru tytułów oryginalnie opublikowanych przez Marvel Comics. Jednak nie tylko one są warte polecenia.

Komentarze:

czytaj dalej...

Zapowiedzi wydawnictwa Egmont na marzec 2019

2019-01-13 16:22:21 - Rodzyn - źródło: Egmont.pl

Na marzec Egmont zaplanował cztery komiksy z logiem Marvela na okładce. Kontynacje Ultimate Spider-Man, Staruszka Logana i Deadpoola oraz Avengers: Impas. Atak na Pleasant Hill będący jednym z pierwszy kroków na drodze do kolejnego wielkiego eventu Marvela: Secret Empire.

Komentarze:

czytaj dalej...

Katalog postaci - S część 6

2019-01-13 11:23:05 - Avalon

Zaczęły się ferie zimowe, czyli zimowy okres wakacyjny. Przynajmniej, dla co po nie których województw, są jeszcze takie które nastąpią później. No i, jest jeszcze ta kwestia, czy co po niektórzy z was mogą mówić o przerwie, jeśli nie kontynuują swojej edukacji, na różnych szczeblach. Po raz kolejny, niezwykle umiejętne wprowadzenie do dzisiejszej aktualizacji, jak widzicie. W każdym, w części szóstej nasze aktualizacji min. dwaj członkowie Serpent Society o tym samym pseudonimie, wyrodna matka ziemskiej Valkyrii, były władca krasnoludów z Asagardu, trochę Indian, Skrull podający się za Silver Surfera, a także fałszywy Sin-Eater, który okazał się kolejnym Sin-Eaterem. Tak przynajmniej sądzę, komiks nie dawał w sumie jednoznacznych odpowiedzi, na temat ten i skąd nagle wziął swoje moce. Tak bywa w Marvelu. I to niestety cześciej, niż powinno.

Komentarze:

czytaj dalej...

Recenzja komiksu - Bloodshot: Odrodzenie tom 1 (AvalonPlus)

2019-01-10 21:50:30 - Rodzyn

Jeff Lemire podbija coraz mocniej nie tylko amerykański rynek komiksy, ale i polski. Egmont wydaje kolejne tytuły z uniwerusm Czarnego Młota, Non Stop Comics dostarcza nam Royal City, Mucha Comics wydaje Descendera i planuje Gideon Falls, a nowe na rynku wydawnictwo KBOOM wprowadza w Polsce kolejne tytuły z uniwersum Valiant, przy których pracował także Lemire.

Trailer drugiego sezonu Punishera

2019-01-10 21:19:02 - Rodzyn - źródło: YouTube, ComicBook

Na tydzień przed premierą drugiego sezonu przygód Franka Castle Netflix publikuje pierwszy trailer. Cieszmy się nim, póki przedostatni serial Marvela w ofercie Netfliksa nie zostanie skasowany.

Komentarze:

czytaj dalej...

Komiksy Wychodzące - 09.01.2019

2019-01-08 13:23:04 - Rodzyn

Już jutro druga środa miesiąca, a wraz z nią premiery kolejnych nowych serii Marvela. Swój debiut zaliczy nowa odsłona Friendly Neighborhood Spider-Man od Toma Taylora oraz Captain Marvel od Kelly Thompson. W ramach nadrabiania zaległości przypominamy także, jakie premiery Domu Pomysłów miały miejsce w zeszłym tygodniu.

Komentarze:

czytaj dalej...

Co nowego na Marvel Unlimited w styczniu 2019?

2019-01-08 13:06:55 - Rodzyn - źródło: Marvel.com

W styczniu na Marvel Unlimited pojawią się pierwsze numery AMAZING SPIDER-MAN od Nicka Spencera, CAPTAIN AMERICA od Ta-Nehisi Coatesa, LIFE OF CAPTAIN MARVEL i X-23. Pojawią się też pierwsze numery z Marvel Digital Originals, czyli CLOAK AND DAGGER i JESSICA JONES. Zadebiutują tu także miniserie COSMIC GHOST RIDER, DEATH OF INHUMANS i MR & MRS. X. Co jeszcze będzie nas czekać w tym miesiącu?

Komentarze:

czytaj dalej...

Komiksowe Legendy: Dlaczego Red Sonja nie pojawi się w komiksach Marvela z Conanem?

2019-01-06 23:05:10 - Rodzyn

W naszym tekście opisującym komiksową historię Conana pojawiła się informacja, iż to na łamach jego pierwszej serii od Marvela, Conan the Barbarian, zadebiutowała Red Sonja. Miało to miejsce dokładnie w 23. numerze jego przygód i numer ten autorstwa Roya Thomasa i Barry'ego Windsor-Smitha stał się jedną z popularniejszych historii o Cymeryjczyku. Gdy Marvel na nowo przejął prawa do postaci, brak w nich mowy o Red Sonji, mimo iż to na łamach ich tytułu pojawiła się po raz pierwszy. Jej kolejne komiksowe przygody wychodzą za pośrednictwem Dynamite Entertainment: jej czwarta seria zakończyła się pod koniec 2018 roku, a już w tym powróci w komiksie autorstwa Marka Russella i Mirko Colak. Jak to się stało?

Recenzja filmu - Spider-Man: Uniwersum

2019-01-06 23:05:05 - Redakcja

Miles Morales, Peter Parker oraz kilku innych pajęczych bohaterów od dwóch tygodni śmigają już po ekranach polskich kin. Pora na recenzję ich przygód.

Katalog postaci - S część 5

2019-01-06 10:45:42 - Avalon

Pierwsza aktualizacja w Nowym Roku, która jest kontynuacją tego, co robiliśmy w Starym Roku. Ciekawe czy jest to jakiś sygnał, w kwestii tego, jak będzie się prezentował 2019? Albo to po prostu zwykły przypadek. W każdym razie, zachęcam do zapoznania się chociażby z; nietypowym klonem She-Hulk, żydowskim mentorem Thinga, dawnym przyjacielem Dana Ketcha, córką jednego z Mister Fearów, jedną z wielu demonicznych "matek zła", paroma różnymi bóstwami, a także największym wrogiem, wojowniczych Żółwi Ninja. A nie przepraszam, to kompletnie inna postać, która zwyczajnie nosi ten sam pseudonim. Ciekaw jestem, czy to był przypadek, czy też świadoma decyzja ze strony twórców, by tak go nazwać. 

Komentarze:

czytaj dalej...

Recenzja filmu - Ant-Man i Osa (DVD)

2019-01-04 23:20:18 - Redakcja

W ubiegłym miesiącu w sklepach pojawił się na różnych nośnikach film Ant-Man i Osa. To dobra okazja, by jeszcze raz po tych paru mięsiącach od kinowej premiery przyjrzeć się tej produkcji. 

Historia komiksów o Conanie Barbarzyńcy

2019-01-04 21:03:25 - Rodzyn

Z początkiem 2019 roku do wydawnictwa Marvel powróciły prawa do wydawania komiksów o Conanie Barbarzyńcy. Ale jak po raz pierwszy Cymeryjczyk trafił do Domu Pomysłów?  

Journey Into Mystery powraca

2019-01-04 17:24:28 - Rodzyn - źródło: CBR

Twórcy podcastu The Adventure Zone, rodzina McElroyów, napiszą pięcioczęściową miniserię The War of the Realms: Journey Into Mystery. Bracia Justin, Griffin, Travis i ich ojciec Clint McElroy połączą siły z artystą Andre Limą, a okładki stworzy Valerio Schiti. 

Komentarze:

czytaj dalej...

Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2019 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.